MASAŻ SHANTALAProwadzi: Iwona Kubiak
Godziny: 10:00-14:00
Miejsce: No gravity Poznań, ul. Grunwaldzka 519b / 3, Plewiska

Masaż Shantala obejmuje całe ciało dziecka, jest łagodny, bezpieczny i bardzo przyjazny... Wykonuje się go od drugiego miesiąca życia maluszka, nie ma górnej granicy wiekowej, ponieważ odpowiednio zmodyfikowany pomaga i dzieciom starszym, a nawet dorosłym. Pomaga w problemach z zasypianiem dziecka, wybudzaniem się w nocy, poprawia trawienie, niweluje kolkę, wycisza, uspokaja, stymuluje układ odpornościowy i hormonalny, znakomicie wpływa na układ kostny i mięśnie. Masujący dorosły i masowany maluszek odnoszą rozmaite, obopólne korzyści. Nade wszystko wytwarza się między nimi jedyna w swoim rodzaju, bezcenna więź.

Francuski położnik Frederick Leboyer podczas wizyty w Indiach spotkał w Kalkucie młodą matkę z niedowładem nóg. Kobieta siedziała na ziemi i masowała swoje przedwcześnie urodzone dziecko. Malu- szek był radosny, spokojny, uśmiechnięty. Matka miała na imię Shantala. Leboyer uznał, że tradycyjny, hinduski sposób masowania małych dzieci jest unikatem na skalę światową i jedną z najskuteczniejszych form pomocy niemowlakom we wszelkich dolegliwościach. Leboyer sprowadził go do Europy i od tego czasu wielką popularnością cieszy się w USA, Kanadzie, Francji, Holandii; coraz więcej pediatrów, psychologów, fizjoterapeutów poleca go w Polsce.

Do udziału w kursie zachęcamy rodziców, przyszłe mamy. Warto opanować sztukę masażu jeszcze przed porodem, by od pierwszych dni życia dziecko otrzymało odpowiedni "Dotyk Miłości" od swoich rodziców.
Rodzice powinni pamiętać, że umiejętnie wykonywany masaż noworodka jest najcenniejszą inwestycją w jego zdrowie oraz prawidłowy rozwój. Oprócz wspólnych chwil relaksu uczestnicy zyskają dodatkowe korzyści dla siebie i dziecka.

Zajęcia odbywać się będą w małych grupach (6-8 osób/par) w kameralnej atmosferze w zaciszu spa. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

IWW. All rights reserved 2013.