TRENING ALFA-GRAVITY JA I CIAŁO

21-23października  2016, Poznań

 

Prowadzi: Marite Prudnikowa

Miejsce: Poznań

 

JA I CIAŁO”

TRENING PROWADZI NATALIA WALICKA psycholog ewolucjonista

EKSTREMALNE LABORATORIUM MISTERIÓW I PRZYGÓD

CIAŁO MÓWI DO NAS SZEPTEM DOZNAŃ I KRZYCZY BÓLEM. ZOSTAŁO NAM DANE DLA PRZYJEMNOŚCI ORAZ JAKO NAWIGACJA W NASZEJ DRODZE.”

CIAŁO PRZEMAWIA DO NAS, ALE JEŚLI JESTEŚMY GŁUSI, NIE ROZUMIEMY TEGO JĘZYKA, TO ONO KRZYCZY DO NAS BÓLEM. BÓL – TO KRZYK CIAŁA, KTÓREGO GOSPODARZ OGŁUCHŁ. CHOROBY – TO NASZE NIEPRZEŻYTE ŻYCZENIA, TĘSKNIĄCE, BOJAŹLIWE, NIE WYPUSZCZONE NA WOLNOSĆ „PTAKI”. TE „PTAKI” ZAMĘCZAJĄ NAS NADWAGĄ ORAZ BÓLEM W KOMÓRKACH NASZEGO CIAŁA. CZŁOWIEK NIE POZBĘDZIE SIĘ CHOROBY DOPÓKI ICH NIE WYPUŚCI NA ZEWNĄTRZ „PIEŚNIĄ SWOJEGO CIAŁA”.

 

 

 

esteśmy u siebie w przestrzeni „pośredniej” – pomiędzy Bólem a Przyjemnością. Jesteśmy u siebie - żywi, ciepli i prawdziwi, kiedy pozostajemy w kontakcie z tym, co znajduje się poniżej szyi – ze swoim ciałem. Jest to ewolucyjnie prastare i mądre podejście. Warto nauczyć się słuchać głosu swego ciała. Ono przemawia do nas językiem doznań, wrażeń. Ciało jest zdolne do samo uzdrowienia, jeśli stworzy mu się odpowiednie warunki w celu aktywnego, wyrazistego przejawiania swoich zdolności i możliwości. Słuchać swego ciała, to znaczy być obeznanym z językiem doznań i wrażeń i czytać z nich jak z otwartej księgi.

 

 

DLACZEGO warto TUTAJ być?

W celu uzyskania wyrazistości, mocy, giętkości, niewymuszonych ruchów, by stać się młodszym i zdrowszym. Po inspirację i wrażliwość. Po nowy rodzaj przeżyć i emocji. Po nowe zdolności i wyższą jakość swojego życia.

 

CO BĘDZIE?

- improwizacja kontaktowa

- Alfa- gravity – system odbudowywania równowagi psycho-emocjonalnej pod wpływem grawitacji

- tanatoterapia,

- praktyki oddechowe i głosowe

Piękno jest następstwem zdrowia. Zdrowie natomiast jest skutkiem sposobu życia, gdzie najważniejsze są relacje ze sobą i wokół siebie, stosunek do siebie. Nasz głos - to odgłos stopnia otwartości naszej wewnętrznej natury, bo ciało jest jak bęben. Ciało to szkielet i skóra oraz ta jakość życia, która pulsuje między nimi i określa swobodę i siłę naszego dźwięku. Właśnie stan ciała określa skalę wydarzeń i jakość naszego życia.

 

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAJĄĆ SIĘ ALFA- GRAVITY

  1. Zgrabne i piękne ciało. Wszyscy, którzy zaczynają regularnie praktykować, tracą na wadze, niezależnie od budowy ciała; przy tym są rzeźbione mięśnie.

  2. Gibkość ciała jest rękojmią młodości. Oto dlaczego ćwiczenia rozciągające stały się nieodłączną częścią najbardziej znanych systemów.

  3. Wzmocnienie wiązadeł i ścięgien. Wzmocnienie wiązadeł jest nie mniej ważne niż wzmocnienie mięśni. Z wiekiem mięśnie stają się coraz słabsze, a silne wiązadła zostaną z wami do starości.

  4. Zdrowy i mocny kręgosłup. „Dopóki jest sprawny i giętki kręgosłup, zdrowe jest nasze ciało”.

  5. Wyzwolenie dodatkowej energii. Usuwając blokady, energia zaczyna bez przeszkód krążyć po całym ciele, napełniając zdrowiem wszystkie organy. Objętość „baterii” zwiększa się, co sprawia, że człowiek staje się bardziej efektywny w warunkach życia współczesnego.

  6. Stan bezwarunkowej radości po zajęciach. Koktajl hormonalny zabezpieczy przed negatywnymi przeżyciami i daruje promienny uśmiech na długi czas.

  7. Zadowolenie z powodu wzajemnego oddziaływania z grawitacją. Uczucie lotu sprawia, że trening ciała staje się bardzo przyjemny. A to, co sprawia zadowolenie, zawsze przynosi znaczące efekty.

  8. Twórcze podejście. Niekończąca się ilość kolejnych ćwiczeń sprawia, że proces staje się podobny do tańca. Każdy kolejny trening będzie inny od poprzedniego.

  9. Sto procent zaangażowania w proces, ponieważ na linach- sznurach nie da się sabotować treningu.

  10. Będziecie zmuszeni do wydatkowania całej swojej mocy. To pozytywnie działa na świadomość. Zdejmuje bloki psychosomatyczne, „rozczłonkowując” ciało, uwalnia świadomość oraz budzi twórczy potencjał i jasność myśli.

 

ALFA- GRAVITY to nowy poziom treningu ciała, kolejny etap praktyk naziemnych, w którym sama Grawitacja staje się trenerem.

Czas treningu – 3- 6 minut posiada najwyższy wskaźnik pozytywnego oddziaływania.

Na treningu Alfa- gravity człowiek każdą sekundę przeżywa ekstremalnie, na skraju, na szczycie swoich możliwości. Jego procesy przemiany materii oraz system immunologiczny otrzymują niezbędny impuls w celu aktywowania hormonów, co doprowadza do skutecznej relaksacji wewnętrznej – tak się dzieje w zakresie kompleksowego odmładzania.

Dotykając skrajnych ekstremalnych punktów napięcia i relaksacji są uzdrawiane stare urazy aparatu ruchowego, w równej proporcji jest wypracowywana gibkość i siła, prostuje się postawa i rozjaśnia się umysł.

W warunkach zawieszenia człowiek opiera się wyłącznie na własnych zasobach, dzięki czemu aktywuje dodatkowe, wcześniej nie wykorzystywane zasoby swoich możliwości.

Na Alfa-gravity, grawitacja, która zabijała człowieka od momentu, kiedy stanął on pionowo, ściągając jego kręgosłup i stawy, ciągnąc ku ziemi, teraz staje się sprzymierzeńcem jego rozwoju i zdrowia.

W Alfa – gravity człowiek wraca do stanu 3D, do momentu, kiedy przebywał w brzuchu matki. Właśnie tam u zdrowego zarodka uformowało się idealne do życia ciało – rozwinięte harmonijnie i sformowane w 100%.

Znalazłszy się w trójwymiarowej przestrzeni, mamy idealne warunki do Harmonijnego Rozwoju, gdzie w pierwszej kolejności odzywają się najsłabsze części naszego ciała – budząc się i rozwijając do poziomu mocy w nas.

 

DLA KOGO TO?

 

WYPOWIEDZI INTERNAUTÓW:

Nastolatka1: Wrażenie- wprost super. Nigdy wcześniej nie doświadczyłam takiej lekkości w całym ciele, szczególnie w okolicy karku. Kręgosłup po prostu wrócił na swoje miejsce. Odczucia trudno przekazać.

Nastolatka2: Kiedy po raz pierwszy poddałam się, było mi bardzo dobrze, ponieważ wszystko we mnie tak fajnie rozciągnęło się… bardzo mi się spodobało. Wszystkim się podoba.

 

SUPER, NAPRAWDĘ WARTO!

Młody mężczyzna – Wspaniale!. Dlaczego? Jest ciężko, ale rozluźnia. To po prostu bomba. Warto!

 

ZADZIWIAJĄCY BÓL, KTÓRY DAJE ZADOWOLENIE

Kobieta, po raz pierwszy w Alfa Gravity opowiada o swoich odczuciach.

To zadziwiające, nie sądziłam, że można coś takiego zrobić. Kiedy oglądałam film na video, myślałam, że to skomplikowane i że nie potrafię tego wykonać i że jest to bolesne. Ale jest po prostu odlotowo. Ogólnie- niesamowite wrażenie – uczucie rozciągania, dziwne odczucie lotu i czegoś jeszcze, czego słowami nie da się wyrazić.

Przy tym trochę bolą palce, ale to ból, który daje zadowolenie. To coś niesamowitego, zadziwiającego.

 

WSZYSTKIE SYMULATORY W JEDNYM

Kobieta, zapytana co może powiedzieć o Alfa Gravity, odpowiada

Emocje buzują. Rzecz zdumiewająca! Czuje się wszystkie mięśnie i wszystkie kości- zarówno duże jak i małe mięśnie. Pojawia się świadomość ciała. To tak, jakby zastosowano jednocześnie wszystkie urządzenia, symulatory do treningu ciała. Mocne wrażenia, wprost cudo! Znika ciężar ciała, odczuwa się nieważkość, nawet stać na ziemi jest o wiele lżej.

Z czym to można porównać? No cóż nie byłam w stanie nieważkości, ale porównałam to do tego stanu. Zrozumiałam też i poczułam swoje słabe punkty.

W symulatorze rozwijamy to, co nam się podoba oraz to, co w nas samych jest najsilniejsze. Zazwyczaj staram się nie dostrzegać swoich słabości, a tutaj się nie da, tutaj wszystko jest na widoku: każdy mięsień, każdy staw, więc wiesz nad czym pracować.

 

Trening 21-22-23.10.2016
21.10 od godz 18-21
22.10. od godz 10-18
23.10 od godz 10-15

 

TRZYDNIOWY MARATON „MĄDRE CIAŁO”
„Nowe spojrzenie na jakość ruchów”

1. Prezentacja asortymentu „NIE-nudnych” zajęć sportowych.
2. Elementy KI – KONTAKTOWEJ IMPROWIZACJI- podstawy Alfa- Gravity
3. KI – kontaktowa improwizacja. Wzajemne oddziaływanie w parach jako test na podział ról w relacjach osobistych. Prowokatorzy i inicjatorzy. Rodzaje gier w relacjach osobistych.
4. Alfa- Gravity – doświadczenia ruchów trójwymiarowych,
5. Omówienie wglądu, wrażeń i rezultatów testów ciała.
6. KI- kontaktowa improwizacja z zawiązanymi oczami „Anioły i Ludzie”. Test na zaufanie i różnorodność zachowań w sytuacjach nieznanych.
7. Techniki rozwoju świadomości ciała. Na ile wasze ciało jest umieszczone w waszej głowie i na ile potraficie je czytać jak mapę? Schemat języka doznań.
8. Alfa- Gravity jako system wszechstronnego podejścia do harmonijnego rozwoju Siły, Gibkości i Pełnego Zdrowia.

 

IWW. All rights reserved 2013.